Leć gąsko,leć!

  Posted in nowości / blog on

  by Fotografia przyrodnicza

Leć gąsko,leć!

                                                  Gęsiowisko

IMG_6662

Gęsiowisko – niczym pionki na szachowej planszy przemieszczają się po wodzie, gęsi zbożowe i białoczelne. Poranne rozmowy wypełniają przestrzeń tak że słychać je z oddali, jedne oddają się czułością inne wręcz przeciwnie wymieniają swe sprzeczne poglądy, ale mimo wszystko trzymają się razem jak jedna wielka rodzina 🙂

 

IMG_6678Oczywiście ile można rozmawiać, a więc gdy tylko zaczyna robić się widno, rozpoczyna  się niesamowity spektakl. Kilka tysięcy ptaków niczym  ogromny organizm, podrywa się do lotu. Dźwięk jaki przy tym powstaje jest niesamowity, przeszywający szum, całe jezioro dudni niczym wielki puzon 🙂 Takie chwile zapamiętuje się na długo i chce się do nich wracać, mimo nieprzespanych nocy 🙂

 

 

IMG_6600

IMG_6759
Zima w tym roku była… w zasadzie w ogóle jej nie było, bynajmniej w Wielkopolsce 🙂 No ale jak to w marcu, pogoda potrafi zaskoczyć. Poranna śnieżyca wprowadziła w zdumienie,  mnie jak i gęsi ,które zbierały się już do odlotu.

IMG_6615
Po nocy na wodzie, czas ruszyć na pobliskie pola aby napełnić żołądki. Pokonywanie tysięcy kilometrów bywa męczące i wymaga sporych zasobów energii, które trzeba sukcesywnie uzupełniać.

IMG_6427
To co piękne, niestety musi się skończyć, każdy z nas rusza w swoją stronę. Gęsi dalej w podróż ku swoim terenom lęgowym, ja w poszukiwaniu kolejnych niezwykłych przygód.

IMG_6568_ IMG_6554_

                                Żegnajcie, do zobaczenia za rok !:-)